Ръководство за свързване на Цифров Приемник с телевизор
Свързване на HD приемник GK-1821 с телевизора
За качеството на картината огромна роля играят кабелите, с които свързвате външни устройства. Независимо колко модерен и функционален е вашият телевизор, ако го свържете с цифровия приемник чрез некачествени кабели, най-малкото, което може да се случи, е некачествен образ със смущения. Друга особеност е типа на кабела.
-Кабел АV (чинч)– това е кабела от най нисък клас, който би трябвало да се използва само в краен случaй (когато ТВ приемник няма никакви други входове)
- Кабел ЕURОSKART (скарт) по добре предава изображениe и звук, повечето ТВ приемници разпознават автоматично, когато има подаден сигнал през него
- Кабел HDMI най-съвременния стандарт за свързване на външни устройства към ТВ приемник, т.н. цифров кабел за връзка без никаква загуба в качество на изображението и звука.
Свързване на HD приемник GK-1821 чрез HDMI
Освен стандартния SCART и чинчов интерфейс новите HD приемници на „КИВИ ТВ” разполагат и с HDMI изход, чрез който Вие можете да свържете вашите телевизионни приемници. HDMI (High-Definition Multimedia Interface) е цифров аудио/видео интерфейс, способен да предава некомпресиран поток. Основната цел на новия интерфейс е да замени “остарелия” вече DVI стандарт, като освен пренос на висококачествено цифрово видео по един комуникационен канал от интерфейсния кабел трябва да осъществява и трансфер на аудиопоток по друг канал от същия проводник. Ефектът се изразява в по-голямо качество на излъчваното аудио-видеоизображение и намаляване на броя на необходимите проводници за осъществяване на взаимната връзка между тях.
Как да свържете Вашият цифров приемник с телевизора си през HDMI?
В комплект с HD приемника , който сте получили от фирма „КИВИ ТВ” Вие ще получите и HDMI кабел, който изглежда по следния начин:
Върху задната част на приемника ще откриете HDMI буксата:
- Свържете едната страна на HDMI кабела с приемника , а другата страна с вашия телевизор. За целта вашият телевизор също трябва да има HDMI букса.
2.Свържете антенния кабел с антенния вход на приемника:
3.След като свържете устройствата с телевизора стартирайте HD приемника от копчето на задния панел :
4.Стартирайте Вашият телевизионен приемник. Следващата стъпка е да изберете източник на телевизионния сигнал (source).Това може да направите от дистанционното на вашия телевизионен приемник. На примерните снимки сме показали дистанционно от телевизор Philips и Toshiba. И при другите марки телевизионни приемници нещата са аналогични. Натиснете бутона „SOURCE” от дистанционното на телевизора си:
5. На екрана ще се изпишат всички устройства с които разполга телевизора ви: Антенен вход, Скарт , HDMI, USB и т.н. За целта Вие трябва да изберете HDMI с бутоните ▲/▼от дистанционното управление:
В случая тук имаме повече от един HDMI порт и посичваме този в който е свързан приемника. Ако свържем приемника през втория порт на телевизора тук ще трябва да посочим HDMI 2.След това даваме [OK] от дистанционното и приемника вече е свързан през HDMI.
6. На екрана на телевизора ще се появи следното съобщение:
Чрез дистанционното на приемника изберете желания от вас език като натиснете ОК
7. След като изберете език приемника ще започне автоматично търсене на канали:
8.След приклюване на сканирането приемника автоматично запаметяване каналите и вече можете пълноценно да използвате Вашето устройство.
Свързване на HD приемник GK-1821 чрез SCART
Ако нямате HDMI Вашият персонален HD приемник може да бъде свързан към телевизора със SCART кабел. Това става по следния начин:
Свържете приемника и телевизора си чрез SCART кабел. SCART буксите на двете устройства се намират на задния панел им панел:
Следа това свържете антенния кабел с антенния вход на приемника
Стартирайте телевизора и ако няма телевизионен сигнал натиснете AV бутона от дистанционното на телевизора:
Свързване на HD приемник GK-1821 чрез Чинч
В комплект с приемника ще намерете и чинчов кабел. Чрез него може да свържете приемника си към вашият телевизор. Този метод не е за предпочитане защото кабела е от нисък клас и се прибягва към него в краен случай(при липса на SCART букса , HDMI или интерфейс за СА Модул)
Чинчовия кабел изглежда по така:
Свързването се осъществява по следния начин:
На задния панел на приемника ще видите чинчовите букси. Жълтата букса предава телевизионния сигнал, а бялата и червената аудио сигнала. Свържете кабела, към приемника като спазвате цветовото съоъношение – жълт чинч в жълта букса, бял в бяла и червен в червена.
Другата страна на кабела свързвате с вашия телевизионен приемник. Чинчовете на телевизора се намират на задния или предния панел в зависимост от модела и марката на устройството.Отново се спазва цветовото съотношение:
След като свържете чинович кабел, свържете антенния кабел с антенния вход на приемника:
Ако няма сигнал след стартиране на телевизора, натиснете AV бутона от дистанционното на телевизора:
CA Модул
Ако Вашият телевизор има вграден цифров тунер на стандарта DVB/C, може да се възползвате от новата ни иновативна услуга, като замените външния приемник с компактно устройство с големината на кредитна карта CA Модул. Приемникът, или т.нар. CA модул (Conditional Access Module), се поставя директно в телевизорите (COMMON INTERFEISEI-слот) и така на практика се освобождавате от приемника като допълнително устройство и ползвате само едно дистанционно - това на телевизора
Защо КА Модул?
- Възможност да гледате всички програми от цифровия пакет
- Осезаемо по-добро качество на сигнала
- Работа само с едно дистанционно
- По-малко кабели и включени устройства
- По-малък разход на енергия
Как се инсталира СА Модула?
За да ползвате СА Модул първо се уверете дали е съвместим с Вашия телевизор. Необходимите условия са:
- DVB-C тунер
- Слот за СА Модул
- HD резолюция
Слота за СА модула обикновено се намира на задния панел на телевизора:
1.Поставете СА Модула на точно определеното място:
2.Стартирайте вашият телевизионен приемник
3.На екрана ще се покаже съобщение, че има включен СА Модул, устройството ще се инициализира за няколко секунди след което вашият телевизионен приемник е готов за експлоатация.